Ортодонтія

Ортодонтія — це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням аномалій розташування зубів і порушень прикусу.

Правильний прикус — це не лише естетика, а й профілактика розвитку захворювань зубів, щелеп та інших систем організму. Адже з будь-якою ортодонтичною патологією можуть бути пов’язані серйозні проблеми – естетичні та функціональні (захворювання ясен, пародонту, патологічне стирання зубів тощо).

Перш за все, неправильний прикус призводить до підвищеного навантаження на зуби при жуванні. З часом, ближче до 30-40 років, зуби стають рухливими, оголюється їхня шийка, між ними з’являються проміжки. Починається пародонтоз. Ще неправильний прикус призводить до захворювання СНЩС (скронево-нижньощелепового суглобу). Симптомами цього захворювання є головний біль, клацання при відкриванні рота, біль в жувальних м’язах. Патологія прикусу призводить до косметичних порушень: зміна профілю обличчя, негарна посмішка, криві зуби.

 

Виправлення прикусу:

#НазваОписФотоЗнімні/незнімні
1
Пластинки

це знімне пристосування, яке виготовляється індивідуально для кожної дитини. Зубні пластинки ми призначаємо індивідуально кожному пацієнту лише після консультації. Вони можуть бути як на одну щелепу, так і на обидві. Також існують двощелепні пластинки для зубів - тобто, один апарат, який працює одночасно з верхньою і нижньою щелепою. Після консультації ми отримуємо відбиток зубів, по якому виготовляємо гіпсові моделі і пластинку.

Знімні
2
Капи для зубів

це знімна конструкція, що представляє собою спеціальні накладки на зуби з прозорого і гнучкого матеріалу схожого до пластику, які прилягають до зубів з усіх сторін. Вони практично непомітні і легко знімаються в міру необхідності - перед їжею, перед чищенням зубів. Капи застосовують для різних видів стоматологічного лікування і профілактики хвороб зубів.

Знімні
3
Трейнери

це апарат, спеціально розроблений для лікування дітей. Використовувати трейнер можна, починаючи з 5-річного віку. М'які початкові трейнери дозволяють усунути причини, що ведуть до порушення прикусу: нормалізувати носове дихання, знизити гіперактивність підборідних м'язів, поліпшити акт ковтання. Застосовують їх за показаннями 6-8 місяців. Остаточний результат по вирівнюванню зубів досягається за допомогою більш жорсткого трейнера, який діє за принципом ортодонтичної дуги. Рекомендується його застосування протягом півроку-року. Носити трейнери малюкові достатньо всього 1 годину вдень, а також під час нічного сну.

Знімні
4
Лінгвальні системи

відрізняється від всіх інших. Кріпляться вони з внутрішньої (лінгвальної, тобто язичної) сторони зубів, що зумовлює їх повну непомітність для оточуючих.

Незнімні
5
Брекет системи

це стоматологічні пристрої, що використовуються при корекції прикусу в ортодонтичній стоматології. Це система спеціальних дуг і замків, прикріплених до зубів. Період носіння брекетів різний, в залежності від необхідного результату і ступеня викривлення.

Незнімні

Часті запитання наших клієнтів

Звичайно, краса потребує жертв. Без дискомфорту під час ортодонтичного лікування не обійтися. Самі ортодонтичні процедури безболісні, тому ви сміливо можете сідати в стоматологічне крісло і відкривати рот. Неприємні відчуття починають Вас переслідувати пізніше, через декілька годин після Вашого візиту до ортодонта і фіксації брекет-системи. Що це може бути? Це біль при накушуванні на зуби, травма слизової оболонки щоки або губи зафіксованими брекетами. Тривалість цього неприємного періоду – 3-5 днів. Подальше лікування і рух зубів безболісні.
Дуже часто на консультацію приходить пацієнт і вимагає, щоб уже через кілька місяців він вийшов з клініки з білосніжними рівними зубами. З білосніжними – можна, з рівними – не вийде. Див на світі не буває, і ортодонт – не чарівник. Вам доведеться звикнути до думки, що ортодонтичне лікування триває, як правило, від року до 2,5. Термін лікування частіше за все залежить не так від лікаря, як від важкості патології прикусу, з яким Ви прийшли до ортодонта. Як і скрізь, в ортодонтії також є свої правила та виключення: лікування може бути двоетапним. Наприклад, спочатку Ваша дитина буде носити знімний апарат, а потім брекети. Лікування може бути комплексним. Наприклад, коли з апаратним виправленням прикусу потребується ще й хірургічна корекція.
Чому в деяких випадках при ортодонтичному лікуванні доводиться видаляти зуби, і що відбувається з проміжками, які лишаються після такого видалення?Дійсно, в деяких випадках лікар-ортодонт може запропонувати вам лікування з видаленням деяких постійних зубів. Деколи пацієнтів це дуже хвилює. Логіка їх зрозуміла – у людини лише 32 зуба (а в деяких – 28), а тут ще й потрібно видалити здорові зуби. Шкода! І лікарю, я Вас запевняю, теж шкода. Тут потрібно вибирати: або мати повний комплект кривих зубів і неправильний прикус, або все ж таки зменшити їх кількість, і за рахунок цього вирівняти решту зубів та виправити прикус. Чому такий шкідливий неправильний прикус, ми вже говорили. Зважте всі «За» і «Проти» в спокійній атмосфері вдома. Можете навіть звернутися до іншого ортодонта, щоб переконатися у необхідності запропонованого Вам лікування. Правда, міняти клініку в пошуках лікаря, який візьметься за лікування без видалення, я не рекомендую. Ще раз повторю, ортодонти – не чарівники, вони працюють із конкретними ситуаціями і зробити неможливе вони не в стані. Звичайно, існують випадки, коли лікар-ортодонт може розпочати лікування без видалення зубів і протягом 6-8 місяців самовіддано боротися за збереження всіх зубів. Однак закінченням цієї боротьби може стати те ж видалення зубів. У будь-якому випадку совість ортодонта буде чиста – він зробив усе можливе й неможливе у процесі лікування. Тепер поговоримо про те, що відбувається з проміжками, які утворилися внаслідок видалення зубів. Ці проміжки ортодонт якраз і використовує для вирівнювання решти зубів або ж для виправлення прикусу. Можете бути певні, в кінці лікування проміжків не залишиться. Зубки будуть рівні та красиві.
Це питання найчастіше зустрічається. Брекети і матеріал, на який вони фіксуються, не приносить шкоди Вашим зубам. Під брекети потрапляють рештки їжі та мікроорганізми, які викликають карієс. Проблеми можуть бути і в іншому. Рештки їжі з надзвичайною легкістю накопичуються навколо брекета, адже це додатковий ретенційний пункт. І якщо не чистити зуби, то карієс може бути вам забезпечений. Це не значить, що зуби потрібно чистити зранку до вечора, без сну і відпочинку. Достатньо чистити їх 2 рази в день: зранку, після сніданку, і ввечері, після їжі. Раз у 6 місяців необхідно приходити на професійну чистку ротової порожнини. Зазвичай цю процедуру проводить парадонтолог. У будь-якій поважаючій себе стоматологічній клініці Вас навчать правильно чистити зуби і покажуть, як користуватися додатковими засобами гігієни ротової порожнини.
Вам зафіксували брекет-систему. Ви вийшли з клініки щасливі і задоволені. І що далі? А далі Ви можете привітати себе зі збільшенням кількості ваших родичів. Віднині ваш лікуючий ортодонт належить до їх числа. Зазвичай лікування триває 1,5 – 2 роки, ви відвідуєте лікаря кожні 3-4 тижні. Таке тривале спілкування накладає свій відбиток. Запевняю Вас, через півроку лікар вже буде в курсі успіхів ваших дітей у школі, планів на найближчу відпустку і садово-городніх проблем. Після такого короткого опису ортодонтичного лікування Ви повинні розуміти, що навіть коли Ви нарешті закінчили вирівнювання прикусу і зубних рядів, життя не закінчується, і щоб воно було повноцінним, якість цього життя забезпечує в тому числі і Ваш лікар-стоматолог, який і надалі буде доглядати за станом зубів. Пам’ятайте про це і ніколи не кажіть йому прощайте, лише до побачення.
Стоматологічна клініка "Діамант" © 2017
Розробка та просування сайту - Zelios