Залиште відгук

Елайнери
Елайнери для вирівнювання зубів

Елайнери на зуби- сучасні ортодонтичні конструкції з біосумісних композитних матеріалів (біопластику, біосілікону), прозорі та еластичні. Перші елайнери з’явились в США, сьогодні їх використовують в Україні, різних країнах Європи та по всьому світу. Елайнери використовуються для вирівнювання положення окремих зубів та корекції більшості аномалій прикусу. На відміну від брекетів, які залишаються на зубах до закінчення вирівнювання, елайнери для зубів є знімними конструкціями. Їх потрібно носити більшу частину доби, але можна знімати для проведення гігієнічних процедур, під час їжі.

За формою елайнери нагадують капи, це прозорі дугоподібні конструкції, своєрідні футляри, що надягаються на зуби. Кожна капа для вирівнювання зубів розділена на кишеньки, які щільно прилягають до окремих зубів, м’яко тиснуть на них та поступово виправляють положення. Елайнери можуть використовуватись як самостійний метод лікування та для закріплення результатів вирівнювання брекетами. Капа після брекетів надягається на зуби приблизно на півроку, якщо вирівнювання здійснюється тільки за допомогою елайнерів, носити їх у більшості випадків доводиться довше. Тривалість лікування залежить від того, наскільки виражені ортодонтичні проблеми. В Україні елайнери для вирівнювання зубів почали використовувати недавно, але методика швидко стала популярною, бо ці ортодонтичні конструкції мають чимало переваг.

«Діамант»- ювеліри ваших посмішок. Проводимо діагностику, виготовляємо індивідуальні капи на зуби, ретельно контролюємо процес вирівнювання.

tooth icon
Технології
Елайнери (капи для зубів) виготовляються індивідуально за технологіями провідних світових виробників.
tooth icon
Естетика
Елайнери прозорі, непомітні на зубах
tooth icon
Комфорт
Елайнери для зубів виготовляються з гіпоалергенних матеріалів, мають гладку поверхню, що не травмує слизову та не пошкоджує емаль, на зубах практично невідчутні, тому адаптація відбувається швидко.
Елайнери
Виготовлення елайнерів

Виготовлення елайнерів для зубів – складний високотехнологічний процес. Деякі капи на зуби можна купити готовими (існують термопластичні капи для зубів, що після занурення у теплу воду тимчасово стають пластичними, притискаються до зубів та підлаштовуються під індивідуальні особливості, а потім знову тверднуть). Елайнери виготовляються для кожного пацієнта в індивідуальному порядку, на основі 3D моделі. Сьогодні лише деякі стоматологічні клініки України оснащені обладнанням та програмним забезпеченням для створення таких моделей, тому й поставити елайнери на зуби можна не в кожній клініці. Сканування та комп’ютерне 3D-моделювання- сучасна високотехнологічна альтернатива традиційним зліпкам:

 1. Процедура сканування значно більш комфортна, ніж зняття зліпків;
 2. Тривимірна модель, що формується на основі скану, відтворює положення зубів, їх нахил, поворот тощо з високою точністю, без похибок;
 3. Цифрову модель можна миттєво переслати до лабораторії, де виготовляються капи для вирівнювання зубів, тоді як передача фізичних зліпків займає час.

Індивідуально виготовлені елайнери (капи на зуби) повністю повторюють геометрію зубного ряду конкретної людини, комфортні в носінні. Така технологія забезпечує ідеальне прилягання до зубів, ефективне вирівнювання. Як правило, ортодонтичне лікування досить тривале, зазвичай після часткового вирівнювання доводиться встановлювати нові капи на зуби. Технології комп’ютерного моделювання дозволяють спрогнозувати проміжні результати та виготовити цілий комплект елайнерів за одним сканом.

Етапи вирівнювання зубів за допомогою елайнерів
1
Консультація

Ортодонт-стоматолог проводить огляд, консультацію та діагностику, оцінює вираженість дефекту, що потребує корекції, складає план лікування

2
Зняття скану

За допомогою інтраорального 3D сканера робиться тримірний знімок зубів та щелепи, на комп'ютері створюється об'ємна модель

3
Прогнозування

Спеціаліст моделює переміщення зубів, корекцію прикусу за допомогою комп'ютерної програми, прораховує, скільки елайнерів знадобиться для досягнення бажаного результату, скільки триватиме лікування. Тривалість лікування та ціна узгоджується з пацієнтом

4
Виготовлення кап

3D-модель пересилається до лабораторії, де на її основі виготовляють елайнери. Лікар навчає пацієнта ними користуватись

5
Контроль лікування

Пацієнт щомісяця відвідує клініку, де спеціаліст-ортодонт оцінює проміжні результати, у разі потреби проводить заміну елайнерів

Скільки коштує вирівнювання зубів елайнерами

Ціна елайнерів залежить від бренду, технології виготовлення, матеріалу. Загальна ціна лікування залежить від того, скільки раз доведеться міняти капи для вирівнювання зубів. Ортодонтичні елайнери для зубів носять приблизно 1,5 року, якщо за цей час дефект остаточно не усунуто, виготовляється нова капа для вирівнювання зубів. Оцінити ступінь відхилення від норми та прорахувати, скільки комплектів елайнерів знадобиться для повного курсу вирівнювання, можна одразу після діагностики та формування 3D-моделі. Це дозволяє пацієнту заздалегідь спланувати витрати.

Потрібна консультація?
Заповніть заявку

  Ортодонтичні елайнери та капи на зуби

  Слова елайнери та капи для зубів зазвичай вживають як синоніми, але це не зовсім вірно. Елайнери- це виключно ортодонтичні конструкції, що використовуються для:

  1. Вирівнювання неправильно розташованих зубів (нахилених, повернутих);
  2. Корекції міжзубних проміжків (якщо зуби розріджені чи скупчені);
  3. Корекції відкритого, мезіального, перехресного, глибокого прикусу.

  Елайнери завжди прозорі та виготовляються індивідуально. Тому неможливо купити елайнери, можна тільки звернутись до клініки, пройти обстеження, сканування та почекати, поки у зуботехнічній лабораторії виготовлять ортодонтичні конструкції за індивідуальною комп’ютерною моделлю.

  Капи існують різні, можуть бути універсальними чи індивідуально виготовленими, це залежить від призначення:

  1. Капа для відбілювання зубів чи їх фторування заповнюється спеціальним засобом та надягається на зуби на нетривалий проміжок часу;
  2. Капи для вирівнювання зубів (ортодонтичні) допомагають змінити прикус;
  3. Конструкції, що обмежують змикання щелеп, надягають на зуби для лікування бруксизму (неконтрольованого скреготу внаслідок спазму жувальних м’язів);
  4. Захисні не є виробами медичного призначення, використовуються у контактних видах спорту для попередження механічних травм.

  Особливості використання елайнерів для зубів

  На початку курсу лікування ортодонт-стоматолог пояснить, як правильно надягати та знімати елайнери, допоможе поставити конструкцію на зуби. В подальшому пацієнт може знімати та одягати ці ортодонтичні вироби на зуби самостійно. Для ефективного вирівнювання рекомендується носити елайнери більшу частину дня та вночі, знімати їх потрібно:

  1. Під час чищення зубів та самих елайнерів;
  2. Під час їжі;
  3. Якщо виникла потреба провести лікування карієсу, пародонтиту, професійну чистку тощо;
  4. За бажанням- на час важливих перемовин (це необов’язково, бо елайнери прозорі, непомітні оточуючим та не впливають на дикцію).

  Елайнери треба щоденно промивати прохолодною водою, чистити м’якою зубною щіткою. Якщо вони знімаються на відносно тривалий час (для прийому їжі тощо), рекомендується ховати їх у спеціальний футляр. Під час носіння елайнерів не можна жувати жуйку, липкі цукерки (ірис), рекомендується обмежити куріння, бо під впливом диму прозорі елайнери можуть тьмяніти.

  Більш детально про режим носіння елайнерів та особливості догляду за ними розповість спеціаліст клініки «Діамант» в Тернополі. Це одна з небагатьох клінік в Україні, що надає послуги вирівнювання елайнерами.

  Часто задавані питання

  icon arrow Скільки часу носити елайнери?

  Залежно від випадку, до двох років.

  icon arrow Скільки коштує лікування елайнерами?

  Від 900€ за курс .

  icon arrow Чи можна знімати елайнери?

  Так, під час їжі.

  Service image

  © 2021 Усі права захищені.

  Політика конфіденційності