Залиште відгук

viber icon telegram icon call icon
Тернопіль
Ви знаходитесь у місті Тернопіль?
Ендодонтія
Ендодонтія

Ендодонтія – напрямок стоматології, що вивчає будову та захворювання ендодонту (дентину та пульпи), патологічні процеси у внутрішній порожнині зуба (пульпарній камері) та кореневих каналах. Ендодонтичне лікування здійснюється з виконанням ендодонтичного входу, тобто отвору у коронковій частині зуба для забезпечення доступу до пульпової камери та через неї – до каналів.

Основною метою ендодонтичного лікування є попередження або усунення запалення пульпи – сполучної тканини, що заповнює кореневі канали. Пульпа пронизана кровоносними судинами та нервами, тому її запалення (пульпіт) супроводжується інтенсивним больовим синдромом. (Чимало людей вважає, що пульпа – це і є зубний нерв, та називає депульпування видаленням нерва). У ряді випадків ендодонтичний вхід виконується для лікування запалення сполучної тканині, що оточує зуб. Сучасна ендодонтія пропонує інноваційну послугу – лікування зубів під мікроскопом.

Передові методи ендодонтичного лікування у клініці «Діамант». Пломбування кореневих каналів під мікроскопом – ювелірна точність та бездоганна якість.

tooth icon
Унікальне обладнання
Використовуємо 2 мікроскопи, в тому числі єдиний в Тернополі мікроскоп Karl Kaps, що на сьогоднішній день є одним з найкращих в світі
tooth icon
Експерти
Обробку та пломбування кореневих каналів здійснюють 2 експерти, що спеціалізуються саме на ендодонтичному лікуванні під мікроскопом, мають більше 5-ти років та чималий досвід, бо щодня здійснюють ендодонтичні маніпуляції.
tooth icon
Комфорт
Лікування під мікроскопом триває не менше 2 годин, але завдяки приємній музиці, трансляції зображення з мікроскопу на великий монітор та використанню спеціальної подушечки час минає непомітно. Унікальний наповнювач подушечки твердіє, надійно фіксує голову та точно відтворює її форму, тому пацієнту зручно.
Етапи ендодонтичного лікування
1
Обстеження

Лікар-ендодонтолог оглядає зуб та робить КТ знімок.

2
Знеболення

Виконується ін’єкція анестетика для знеболення, блокування чутливості зубних нервів.

3
Підготовка

Лікар розкриває зуб, видаляє пломбу (за наявності) або уражені карієсом тверді тканини.

4
Тимчасове пломбування

В разі легкого запалення пульпи без ушкодження нерва та кровоносних судин спеціаліст закладає ліки та виконує тимчасове пломбування, призначає повторний прийом.

5
Повторний прийом

Під час повторного прийому контролюється стан пульпи. Якщо запалення вдалося зупинити, тимчасова пломба вилучається, виконується пломбування постійними матеріалами. Якщо запалення триває, закладають нову порцію ліків, додатково може проводитись обробка каналів за допомогою лазеру, ультразвуку, електрофорезу.

6
Лікування

Якщо запалення охоплює кореневу частину пульпи, пошкоджений нерв, судини, лікар під анестезією розкриває кореневий канал та видаляє пульпу повністю, разом з пучком кровоносних судин та нервів.

7
Обстежуються під мікроскопом

Після видалення пульпи (нерва) канали ретельно очищаються, промиваються, обстежуються під мікроскопом, додатково робиться знімок.

8
Пломбування кореневих каналів

Якщо пройдені, очищені всі відгалуження каналів по всій довжині, здійснюється пломбування кореневих каналів розігрітою гутаперчею. При обрізанні гарячим ножем вона розширюється та цілком заповнює навіть сильно розгалужені, викривлені канали.

9
Реставрація коронкової частини

Ще раз робиться знімок, якщо пломбування кореневих каналів пройшло успішно, заповнені усі порожнини, виконується реставрація коронкової частини зуба шляхом пломбування або виготовлення та встановлення вкладки, коронки.

Результати наших робіт
Вартість Послуг

Код

Назва

Вартість

Ендодонтія

800

Преендодотичне відновлення

50 грн

801

Преендодотичне відновлення (постійне

500 грн

802

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу різців та ікол (первинна)

700 грн

803

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу різців та ікол (вторинна)

1000 грн

804

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу премолярів (первинна)

1000 грн

805

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу премолярів (вторинна)

1500 грн

806

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу молярів (первинна)

1200 грн

807

Механічна (машинна) обробка кореневого каналу молярів (вторинна)

2000 грн

808

Вилучення стороннього предмету із середньої третини кореневого каналу зуба (робота під мікроскопом)

750 грн

809

Вилучення стороннього предмету із апікальної третини кореневого каналу зуба (робота під мікроскопом)

1200 грн

810

Постійна обтурація кореневого каналу зуба методом вертикального гарячого ущільнення гутаперчі (матеріали на основі епоксидних смол, альфа-гутаперча, бета-гутаперча)

200 грн

811

Постійна обтурація кореневого каналу зуба методом латерального ущільнення гутаперчі (силлер, гутаперчеві штифти)

100 грн

812

Тимчасова обтурація кореневого каналу зуба Са(ОН)

2100 грн

813

Накладання девіталізуючої пасти на відкриту частину пульпи (девіт С)

200 грн

814

Постановка тимчасової пломби (оксидентин, водний дентин, дентин паста)

50 грн

815

Розпломбування одного кореневого каналу зуба

200 грн

816

Розпломбування одного кореневого каналу зуба під мікроскопом

400 грн

817

Ендодонтичне відбілювання (один сеанс)

300 грн

Відгуки

Наших клієнтів

Потрібна консультація?
Заповніть заявку

  Переваги ендодонтичного лікування під мікроскопом

  Лікування каналів, їх очистка та пломбування – складне та відповідальне завдання. Класичне ендодонтичне лікування здійснюється із застосуванням дзеркала для огляду каналів зсередини та під контролем рентгену або КТ. Тонкі відгалуження каналів не завжди вдається роздивитись. Тому після пломбування кореневих каналів можуть залишитись ділянки, незаповнені пломбувальним матеріалом. Якщо частинку каналу не побачити і не запломбувати, тканини навколо зуба запалюються і з часом такий зуб видаляють. Тому наші спеціалісти досить ретельно оглядають та вичищають кореневі канали.

  Під мікроскопом можливо:

  • в деталях вивчити структуру каналів, встановити місцезнаходження кожного устя, виявити усі відгалуження;
  • побачити травми, дефекти кореневих каналів, внутрішньоканальні вогнища карієсу;
  • переконатись, що під час депульпування пучок судин та нервів був видалений повністю;
  • виявити та вилучити уламки інструментів, що іноді залишаються в каналі після проведення ендодонтичного втручання, викликають запалення та інші ускладнення;
  • проконтролювати якість пломбування кореневих каналів.

  Ретельне обстеження каналів зуба під мікроскопом та контроль на кожному кроці ендодонтичних маніпуляцій дозволяє підвищити якість пломбування, виявити найдрібніші дефекти. Зуби, які при використанні традиційної методики доводилося видаляти, тепер вдається зберегти. Тому ціна лікування зубів під мікроскопом цілком виправдана. Основна сфера застосування мікроскопа – чистка та пломбування кореневих каналів. Також він буває корисним при препаруванні зубів перед протезуванням та в інших ситуаціях.

  Повторне лікування каналів

  Ендодонтичне лікування може бути первинним та вторинним (повторним). Якщо раніше канали зуба не розкривалися, не проводилось їх пломбування, процедура первинна. Якщо раніше здійснювалось пломбування кореневих каналів та виникли ускладнення, приводиться вторинна ендодонтія з розпломбуванням каналів зуба, виявленням та усуненням помилок. Часто доводиться закладати у канали ліки для усунення запалення та тільки після цього виконувати повторне пломбування кореневих каналів.

  Основні помилки в процесі ендодонтичного лікування зубів:

  • після недостатньо ретельного очищення каналів десь залишився фрагмент нерва, некротизованої тканини пульпи;
  • під час видалення пульпи з судинами та нервами, прочищення каналу зламався інструмент і уламок залишився всередині зуба;
  • відбулася перфорація кореня (інструмент пробив стінку каналу);
  • філери та сілери (матеріали для ендодонтичного пломбування) заповнили не всі порожнини. Таке трапляється при пломбуванні каналів складної будови штифтом та пастою.

  Якщо проводиться лікування зубів під мікроскопом, імовірність таких помилок під час підготовки до пломбування кореневих каналів та проведення самого пломбування мінімальна.

  Особливості ендодонтичного лікування у дитячій стоматології

  Запалення пульпи (нерва) молочних зубів часто залишається непоміченим, бо широкі канали полегшують відтік запальної рідини, гною, біль майже не відчувається. Пульпіт молочних зубів обов’язково потрібно лікувати, навіть якщо гострі прояви відсутні. Запалення пульпи може призвести до запалення тканин навколо зуба (періодонтиту), загальної інтоксикації, інфікування зародку постійного зуба.

  Лікування пульпіту молочних чи постійних зубів з несформованим коренем ускладнюється тим, що стінки кореневих каналів дуже тонкі, ендодонтичне втручання пов’язане з високим ризиком їх пошкодження. Якщо корінь ще не сформувався, застосовуються тільки щадні методи – закладання у порожнину зуба ліків, при більш глибокому запаленні – часткове видалення пульпи. Повне видалення пульпи (нерва) з подальшим пломбуванням каналів здійснюється тільки у зубах із повністю сформованими коренями. Використання мікроскопу у дитячій ендодонтії дозволяє звести до мінімуму ризики та видалити уражені тканини без пошкодження здорових.

  Doctor
  МИКОЛІВ ДМИТРО РУСЛАНОВИЧ

  Лікар-стоматолог

  Часто задавані питання

  icon arrow Що є в каналах зуба?

  В каналах зуба розміщені нервові закінчення і кровоносні судини.

  icon arrow Що таке «пломбування кореневих каналів»?

  Пломбування кореневих каналів - герметизація каналів зуба після видалення з них пульпи. Пломбування необхідне для того, щоб виключити потрапляння інфекції в кореневі канали.

  icon arrow Яким матеріалом пломбують кореневі канали?

  Кореневі канали пломбують гутаперчею, яка за складом схожа до каучуку.

  icon arrow Скільки часу триває пломбування кореневих каналів?

  Пломбування кореневих каналів триває від 1,5 до 2,5 год.

  icon arrow Чи боляче пломбувати кореневі канали?

  Перед процедурою лікар знеболює зуб, тому процедура є безболісною.

  icon arrow Яка гарантія на кореневі канали?

  Все залежить від вашого організму, але бувають випадки, коли добре запломьовані кореневі канали служать більше 30 років.

  Service image