5 важливих правил відвідування стоматолога під час вагітності
5 важливих правил відвідування стоматолога під час вагітності

Вагітність – це найбільш радісний і хвилюючий період у житті кожної жінки. В цей час потрібно пильно спостерігати за станом свого організму і не забувати також про здоров’я ротової порожнини. Стоматологи стверджують, що близько 90% всіх відомих тверджень щодо лікування зубів під час вагітності не мають нічого спільного з реальними фактами. У що вірити, а в що ні? В цій статі, ми розглянемо декілька важливих моментів, на які потрібно звернути увагу вагітним жінкам при лікуванні у стоматологічній клініці:

  1. Регулярне відвідування стоматолога. Відвідати стоматологію під час виношування дитини потрібно обов’язково, це як мінімум допоможе уникнути можливих проблем із зубами і яснами. Під час вагітності в організмі жінки відбувається гормональна перебудова, імунітет слабшає. Мікроелементи, потрібні для здоров’я зубів – кальцій, фосфор і фтор у великій кількості витрачаються на формування плоду. Все це збільшує ризик захворювань порожнини рота. Хворі зуби – джерело інфекції, яка через кров може потрапляти в організм і негативно позначатися на розвитку дитини.
  2. В який період найкраще відвідувати лікаря? Вагітність у жінок розділена на три періоди, що називаються триместрами. У перший триместр тільки починають формуватися внутрішні органи малюка, тому застосовувати медикаментозні засоби небажано і навіть небезпечно. У третій триместр будь-яке медичне втручання також не варто, тому, що може виникнути загроза передчасних пологів. Отже, найбільш вдалий період для походу до стоматолога – другий триместр вагітності.
  3. Використання анестезії. Тепер стоматологічні клініки при лікуванні вагітних жінок застосовують препарати анестезії місцевої дії, які прекрасно справляються з функцією знеболювання без загрози для плода.
  4. Рентген зубів. Рентгенівський промінь має вузьку спрямованість, тобто випромінювання буде точковим, а шия, груди та живіт будуть закриті спеціальним фартухом зі свинцевих пластин. Ці запобіжні заходи зводять небезпека для здоров’я малюка до мінімуму.

Які стоматологічні процедури заборонені під час вагітності?

  • У період виношування дитини потрібно відмовитися від відбілювання зубів.
  • Краще відмовитися від протезування та установки імплантатів.
  • Видалення зубів також може привести до ускладнень, тому процедуру краще перенести на післяпологовий період.

Дуже важливо вибрати якісну стоматологічну клініку, а також досвідченого і висококваліфікованого стоматолога. Адже лікування вагітної жінки – завдання відповідальне і має ряд особливостей. Перевагами стоматологічної клініки Діамант є новітнє високотехнологічне обладнання, перевірені матеріали, команда досвідчених лікарів – професіоналів, відмінний сервіс та затишна атмосфера. Все це забезпечить швидке, якісне, безболісне, а головне, максимально безпечне лікування для майбутніх мам. Не відкладайте візит до стоматолога, запишіться на прийом вже зараз!