Імплантація

 
Імплант - це штучне тіло, яке імплантується в організм людини.

Імплант може бути виготовлений у вигляді гвинта, циліндра або пластини. Імпланти дуже малі - 3,5-4 мм в діаметрі і від 8 до 16 мм у довжину, тобто відповідають розміру природного зуба. Операція введення одного або декількох імплантатів називається імплантацією. Титан - біологічна речовина, яка заміщає кістку. З усіх металевих біоматеріалів, титан є найкращим для виготовлення імплантів. Тому титан часто використовується в медичних цілях, наприклад при виготовленні кісткових пластин, спиць і т.д. Титан - один з найстійкіших матеріалів, відомих в медицині. Він сприймається людським організмом, що означає відсутність небезпеки його відторгнення.

Якщо щелепа пацієнта повністю позбавлена зубів, в неї імплантують від 4 до 8 імплантів. Якщо в щелепі є деякі зуби - хірург самостійно приймає рішення про кількість гвинтів. Операція проводиться під місцевою анестезією, так що в цей же день пацієнт може піти додому.

Показання, переваги, рекомендації

Показання для імплантації:
 • кінцеві дефекти зубних рядів;
 • повна вторинна адентія (відсутність всіх зубів);
 • не можливість пацієнтів користуватися знімними протезами;
 • відсутність одного зуба;
 • включені дефекти зубних рядів;
Переваги імплантації:
 • замінити втрачений зуб не пошкоджуючи сусідніх;
 • для підтримки незнімного протеза в якості додаткової опори;
 • додаткова фіксація знімних протезів;
 • уникнути таких захворювань як пародонтоз і атрофія кісткової тканини;
Імплантологія рекомендується особливо в таких випадках:
 • коли відсутній один зуб поряд зі здоровими;
 • суттєвий дефект зубного ряду;
 • відсутній жувальний зуб ( для профілактики атрофії кісткової тканини;
 • повна відсутність зубів;
 • погана фіксація протезів;

Етапи імплатації

ЕтапОпис
1

хірургічна операція. Процес «зрощування» імпланта і кістки називається «остеоінтеграція» - в цей час імплант стає частиною щелепи

2

операція в ділянці вже поставленого імплантанта. На цьому етапі до імпланта прикручують головку, яка називається формувачем ясен і виступає в порожнину рота. Через кілька днів формувач замінюється на титановий абатмент

3

полягає в заміні формувача ясен на абатмент (елемент, який служить для утримання коронки на імпланті). Після цього ортопедична частина - лікар виготовляє зубну коронку. В результаті нові штучні зуби відчуваються цілком природньо і виглядають як справжні.

Міфи про імплантати:

#МіфСпеціалісти говорять
1 Для установки імплантатів необхідний наркоз.

Процедура установки імплантатів в переважній більшості випадків не вимагає проведення загального знеболювання. Місцева анестезія препаратами артікаїнового ряду дозволяє провести операцію при повній відсутності больових відчуттів.

2 Пацієнтам похилого віку не можна встановлювати імплантати.

Вік не є протипоказанням для імплантації. Фактором ризику є захворювання обміну речовин, важкі форми серцево-судинних захворювань, дифузні захворювання сполучної тканини та ін. При цьому після відповідної корекції Вашого здоров'я фахівцями спільного профілю, імплантація стає можливою.

3 У більшості випадків імплантати швидко відторгаються.

Чітке планування майбутнього лікування хірургом-імплантологом у співпраці з лікарем-ортопедом і зубним техніком забезпечує довге життя імплантата в 96% випадків.

4 Імплантація травматична процедура, яка супроводжується тривалим відновним періодом.

Протягом 2 днів після операції може зберігатися незначний набряк. Вже на наступний день Ви можете приступити до Вашої професійної активності.

5 Імплантати не вимагають спеціального догляду.

Регулярна гігієна порожнини рота в домашніх умовах є необхідною складовою правильного догляду для збереження імплантата. Ми рекомендуємо нашим пацієнтам звертатися до лікаря-гігієніста для контрольного огляду і профілактичного чищення не рідше ніж раз у 6-7 місяців. Ефективним доповненням до використання зубних щіток і флосів є іригатор, що зрошує міжзубні проміжки і інші важкодоступні ділянки ротової порожнини.

Стоматологічна клініка "Діамант" © 2017
Розроблено веб-студією zelios.studio